سکوهای نوآوری ما را کاوش کنید.

در حال آماده سازی می‌باشد

دوست عزیز ، در این صفحه می توانید متداول‌ترین پرسش‌های مطرح شده از سوی کاربران را به همراه پاسخ‌های آن‌ها مشاهده کنید. ممکن است پرسش شما نیز مشابه یکی از این موارد باشد.

شروع

همه چیز برای شروع کار باید بدانید

در حال حاضر خیر. ولی در آینده برنامه ای با این منظور را خواهیم داشت .

افراد موفق در حرفه ی تردینگ را می‌توان از‌ روی نوع معاملات آن ها ، اطلاعاتشان از تحلیل بازار و اعتبار شان شناخت. آن ها با پایبندی به قوانین مدیریت سرمایه در این بازار بصورت مستمر به سود دهی می رسند و هیچ گاه سودای موفقیت یک شبه را ندارند و درآمد خود را از معالاتشان به دست می آورند .

ارزهای دیجیتال به دلیل ریسک بالایی که دارند، و همینطور حجم پایین معاملات نوسان زیادی دارند، و نهنگ ها ( افرادی که سرمایه نسبتا زیادی دارند) و نقش بزرگی را در تعیین قیمت ارزهای دیجیتال ایفا می‌کنند که می توانند چارت را دچار نوسانات شدید کنند که باعث می شود این ابزار ها از قواعد تحلیل تکنیکال خارج شوند، هیچ حرفه ای و بزرگان بازار سهام و فارکس سرمایه خود را در بازار کریپتو کارنسی ریسک نمی کند. پس جایی که بزرگان و حرفه ای ها نیستند منطق می گوید که شما هم وارد نشوید.برای سرمایه گذاری بلند مدت و استفاده از آینده بلاکچین گزینه خوبی است .

طلا به عنوان دارایی امن در جهان شناخته شده است و نفت هم به عنوان طلای سیاه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اما به دلیل اینکه خبرهای مهم مانند گزارشات بانک های مرکزی، نشست های اتحادیه اروپا، نشست های سیاستمداران آمریکا و دیگر کشورها وقایع مانند جنگ، و سایر اتفاقات می تواند تاثیر زیادی در قیمت نفت و طلا داشته باشند، توصیه می شود در این ابزار ها از سابقه زیر ۳سال دارید  کمتر معامله کنید چون قیمت در این بازار ها بیشتر بر اساس تسویه قیمت با سطوح پرایسی و اردرهای جامانده و همچنین  فاندامنتال تعیین می شود و تکنیکال سهم کمتری دارد . در نتیجه ترید بر روی این ابزار نیازمند تجربه زیاد و اطلاعات به روز و کافی است .

برای یک معامله گر حرفه ای اولویت کم ریسک بودن مارکت هست

بنده در حال حاضر با پلتفرم متاتریدر و بروکر آلپاری مشغول به فعالیت هستم .

در آموزش هایی که توسط بنده ارایه شده ، عنوان شده است که این استراتژی ها مختص خودم نیست و عملا من رفتاری را تکرار می کنم که تریدر های بزرگ در بانک ها و موسسات مالی آن را انجام می دهند . این رفتار مبتنی بر همان مفهوم عرضه و تقاضاست و تسویه قیمت با اردرهای جامانده است که قیمت گذاری مارکت را تعیین می کنند که این مفهوم در چارت با تکنیک های خاصی به شکل موومنت و کارکشن ، الویزاین و … خلاصه می شود .

بله . بنده بازار را با مفهوم و رفتار اصلی آن مشاهده می کنم . و بر اساس تکنیک های مدیریت سرمایه و مدیریت معامله ترید های موفقی را پایه گذاری می کنم . سبک هایی به مانند پرایس اکشن تنها یک اسم هستند و کمکی به درک ما از مفهوم بازار نمی کنند و باید هر کس متناسب به درکی که داره ستاپ مخصوص به خودش رو از این سبک ها استخراج کنه و در مرحله بعدی استراتژی خودش رو پی ریزی کنه . . ما با این استراتژی ها نمی توانیم مفهوم استاپ فیشینگ را درک کنیم ، نمی توانیم روند مارکت ، اصلاح آن و مفهوم مهم ترند را درک کنیم .در نتیجه کار ما در این مارکت بازی با اسامی نیست ، کار ما کسب درآمد با توجه به مفهوم و رفتار مارکت است .

بازار بورس ایران از لحاظ تکنیک ، سیستم و بازی های سیاسی به طور کلی با بازار های مالی بین المللی تفاوت های اساسی دارد .

 

تریدینگ

ترید یک حرفه بین النللی است

برای آن دسته از علاقه مندان به سیستم کپی تردینگ باید بگوییم نه! متاسفانه . دلایل : معمولا تریدر هایی دست به این سیستم می زنند که معالاتی با ریسک بالا انجام می دهند تا مشتریان را به جهت به دست آوردن سریع سود وسوسه کنند . و در دراز مدت بازندگان این بازارهای مالی هستند . نکته ی مهم در تریدینگ هنر مدیریت سرمایه است که باعث می شود یک تریدر به صورت مستمر و پایدار سود ده باشد . در این بازار بهتر است خودتان مدیر سرمایه خود باشید . همچنین سیستم کپی تردینگ شرایط خاصی دارد . هر حساب و‌هر بروکری برای این سیستم مناسب نیست و نمی تواند ضامن سود برای شما باشد.

استفاده از سیگنال ها نیز با فرض دریافت سیگنال از یک مرجع معتبر نیاز به مدیریت سرمایه و مدیریت معامله توسط خود معامله گر دارد که این هم‌نیازمند آموزش ، تمرین و تجربه است. یک سیگنال نمی تواند شما را موفق کند بلکه مجموعه ی معاملات سوده و ضررده است که در نهایت سود شما را رقم می زنند .به همین دلیل برای هر سیگنال نیز باید مدیریت سرمایه را رعایت کنید و همیشه به خاطر داشته باشید موفقیت گذشته یک سیستم سیگنال دهی تضمینی بر موفقیت های آینده نیست . تردینگ در واقع یک حرفه ی نیازمند به فعالیت مستمر است . یک سیگنال یا یک دوره دریافت سیگنال نمی تواند ضامن موفقیت شما در این بازار باشد . چنانچه ما می بینیم کسانی که صرفا به دنبال سیگنال بوده اند در اکثر موارد سرمایه خود را به دلیل نا اگاهی از مدیریت سرمایه از دست می دهند . اینکه در این بازار صرفا با دریافت سیگنال بخواهید درآمد داشته باشید مانند این است که در یک اقیانوس آب به یک لیوان آب اکتفا کنید ! در نهایت این انتخاب شماست !

این حرفه برخلاف سایر حرفه ها پتانسیل درآمد نامحدود دارد . و جزء حرفه های پردرآمد دنیاست . سرمایه شما در صورت فعالیت صحیح بصورت درصدی (تصاعدی ) رشد می کند . اما برای رسیدن به این مرحله تنها یک شبانه روز کافی نیست !

شما با هر سرمایه ای می توانید وارد این بازار شوید از ده دلار گرفته تا … اما فعالیت با سرمایه کم چندین مانع بر سر راه شما ایجاد میکند . یک شما نمیتوانید مدیریت سرمایه و مدیریت معامله صحیحی داشته باشید . و نمی توانید سرمایه خود با در نظر گرفتن مفهوم مارجین مدیریت کنید . در نتیجه ورود به مارکت با سرمایه کم منطقی نیست. و چون این بازار درآمد درصدی دارد در نتیجه سرمایه کم، درآمد دلخواه شما را به ارمغان نمی آورد . شما میتوانید برای شروع و تمرین ابتدا از حساب های دمو ی آموزشی استفاده کنید و پس از کسب تجربه با مبلغ حداقل 500 تا 2000 به تمرین در حساب واقعی بپردازید تا اینکه برای ورود سرمایه اصلی تان تجربه کافی را بدست بیاورید.

آموزش

راه موفقیت برای همه باز است

این بازار نیاز به آموزش صحیح و سرمایه دارد . شما می‌تواند با استفاده از آموزش های اولیه تهیه شده توسط بنده با کلیت این مارکت آشنا شوید و پس از تصمیم قطعی به فعالیت در این بازار با دنبال کردن آموزش های حرفه ای ، حرفه ی خود را آغاز کنید. برای شروع از ابتدا شما می توانید، از ویدیوهای رایگان ما استفاده کنید، تمام نکات از پایه گفته شده آموزش متاتریدر، مدیریت سرمایه ، نحوه معامله کردن در تایم های مختلف و استفاده از ابزارهای بسیار مفید مدیریت سرمایه و واچ لیست، همچنین مطالب پیشرفته توسط اینجانب در ویدیوهای پیشرفته و حرفه ای گفته شده است که خیلی از دوستان با تمرین و تلاش به کمک این آموزش ها به سوددهی رسیده اند.

فیوچر دسته ای از ابزارهای معاملاتی است که بر اساس قرارداد های فصلی قیمت گذاری می شوند . ترید بر روی این دسته از ابزار های معاملاتی نیاز به سرمایه و تجربه ی بیشتری دارند و بروکر های خاصی این ابزار را پشتیبانی می کنند که در حال حاضر امکان فعالیت برای ایرانیان میسر نیست . این ابزار مستقیما به بازار بورس متصل هستند که مرجع قیمت گذاری آن هاست . به دلیل این اتصال تریدر ها می توانند با استفاده از ابزارهایی مانند اوردربوک معاملات حرفه ای تری انجام دهند.

فاکتور موفقیت در این بازار ساعت کاری شما نیست.بلکه تلاش ، کیفیت تمرین و نظم در انجام معاملات است . برآیند این فاکتور هاست که شما را به درآمد در این بازار می رساند . نسبت تعداد معاملات موفق به معاملات ضرر ده شما در یک دوره ی زمانیست که میزان درآمد شما را مشخص می سازد و شما باید با تمرین و کسب تجربه این نسبت را به بالاترین سطح ممکن برسانید .

اکثر بازندگان این بازار کسانی هستند که با تفکر موفقیت یک شبه ، قمار و یا ساده انگاری دست به معاملات پر ریسک می زنند و یا انتظار دارند بدون اطلاعات و بدون در نظر گرفتن اصول مدیریت سرمایه و انجام معاملات بیش از حد ، تنها با زدن یک کلید به سود های آنچنانی برسند.

حرفه ی تردینگ مانند هر حرفه ی دیگری نیاز به آموزش تمرین و بردباری دارد. موفقیت در‌ این حرفه مانند هر حرفه ی دیگری یک شبه به دست نمی آید . یک تریدر موفق با تمرین ‌و کسب تجربه به رفتار بازار مسلط می شود و با رعایت قوانین این حرفه می توانند به موفقیت های مستمر برسد.

این ابزارها گذشته ی بازار را نشان می دهند. قیمت هیچ ابزاری هیچ زمان بر اساس فاکتور هایی مانند الیوت فیبوناجی و یا ترند لاین و اندیکاتور تعیین نمی‌شود. و اخبار سیاسی و اقتصادی است که قیمت را تعیین می‌کند. و‌همینطور عرضه و تقاضا که در همان مفهوم موومنت و کورکشن خلاصه می شود. ابزار های نام برده شده محاسباتی بر روی گذشته بازار انجام می‌دهند و تحلیل منطقی برای آینده ندارند. همچنین اکثر این ابزار ها نمی توانند نقطه ی ورود و خروج صحیحی را به تریدر نشان دهند و باعث گمراهی وی می شوند.

کمتر تریدر حرفه ای در آمریکا و اروپا برای تحلیل از چنین ابزار هایی استفاده می کند، به چند دلیل: ۱. این ابزار فقط محاسباتی از گذشته بازار را به ما نمایش می دهند. ۲. این ابزار معمولا توسط بروکرها ساخته می شوند، که با القای احساس امنیت کاذب ، تریدر را به انجام معاملات بیشتر ترغیب می کند. تا از کمیسیون معاملات شما کسب درآمد کند. 3.این ابراز ها به معالمه گر تقطه ی ورود و خروج در معامله را نشان نمی دهند که این موضوع یکی از مهترین مسائل در تریدنیگ است . 4. اصل معامله گری چیز دیگریست، مثل عرضه و تقاضا، روند و اصلاح و… بازار را بانک ها و معامله گران بزرگ هدایت می کنند، پس عملا این ابزار جز گمراهی شما نتیجه ی دیگری نخواهند داشت. 5. با استفاده از اندیکاتورها و اوسیلاتورها به راحتی در دام بروکرها و استاپ فیشینگ قرار می گیرید.

بله ایرانیان می‌توانند با ثبت نام در برخی بروکر‌ها بصورت CFD در این بازار فعالیت کنند .

فارکس بزرگترین بازار مالی جهان با بیش از ۵ تریلیون دلار گردش مالی در روز می باشد، و همچنین یک سیستم بین بانکی می باشد که امنیت مالی بالایی دارد، شما با تمرین و تلاش و رعایت مدیریت سرمایه می توانید درآمد خیلی خوبی از این بازار پرسود و جذاب داشته باشید، استاک مارکت هم بسیار پرسود و جذاب می باشد و ریسک کمتری نسبت به فارکس دارد، و همچنین پتانسیل کسب درآمد بالایی دارد . البته برای تریدر در استاک مارکت به سرمایه بیشتری نیاز دارید تا بتوانید در سهام های مختلف مانند آمازون، اپل، تسلا و دیگر کمپانی ها سرمایه گذاری کنید. وارن بافت و خیلی از بزرگان بازارهای مالی با سرمایه گذاری در بازار سهام به این حجم از ثروت رسیده اند.

باید ببینم معامله گران اصلی بازار چگونه رفتار میکنند ! اغلب آن ها در تایم فریم های بالاتر مانند هفتگی و روزانه فعالیت میکنند . اما تریدر های خرد اغلب در تایم فریم های روزانه و ساعتی معاملات خود را انجام می دهند . ما هم بهتر است بدنبال حجم معاملات آن ها که روند های اصلی بازار را تشکیل می دهند مانند آن ها رفتار کنیم. تایم های پایین (زیر یک ساعت) به دلیل نوسانات شدید موجود بر روی چارت ریسک بسیار بالایی دارند و از لحاظ روانی تاثیر زیادی روی معامله گر می گذارند.

شما می توانید در قسمت دوره های آموزشی وبسایت با کلیک روی دوره رایگان ، پس از ثبت نام ، از مطالب و ویدیوهای عنوان شده به صورت رایگان بهره مند شوید .

در این حرفه بدلیل اینکه حجم وسیعی از اطلاعات برای مبتدیان وجود دارد ، قطعا نمی توان همه ی آن ها را در یک کورس آموزشی ارائه داد و هر کسی متناسب با سطح و دانش خود میتواند از سایر دوره های آموزشی بهره مند شود .

 

از ما چیزی بپرسید

در حال آماده سازی می‌باشد

در حال آماده سازی می‌باشد