به بخش مطالب آموزشی خوش آمدید

اطلاعات این بخش به‌صورت دسته‌بندی‌شده است و شما اصلاً دچار هیچ‌گونه سردرگمی و ابهام نمی‌شوید. مسیری که در آن ورود کرده‌اید درواقع قصد بازی کردن با بزگان این بازی را دارید. پس اگر بخوام برات روشن‌تر بیان کنم از دو تا کلمه استفاده کردم. یک، بازی و دو، بزرگان… اینجا میخوام از یک تمثیل استفاده کنم برای درک بهتر، قطعاً همه‌ی ما در زندگی یک‌بار پامون به توپ خورده و تا حدودی با فوتبال آشنا هستیم. این بازی هم مثل فوتبال دارای یکسری قواعد، قوانین، تماشاچی، حریف، وقت اضافه، تابلوهای تبلیغاتی کنار زمین، AFC، گل، پاس گل، کمک‌داور یا خط‌نگه‌دار، حمله، دفاع، ضربه کات دار، کارت زرد و قرمز، محرومیت، فرار مهاجم، مربی و … کلی اصطلاح و قوانین دیگِ که شما بهتر از من می دونید. در مقابل هم یک تیم حریف داریم که قطعاً در مربع  زمین هدفش همسو با هدف ما هست یعنی بردن 3 امتیاز بازی ولی، ولی…!

ولی هرروزی که تو میخوای بری سمت این بازی، باید مثل فینال جام جهانی فوتبال در نظر بگیریش! یعنی فقط و باید یک تیم برنده به شه و مطلب دیگِ اینکه ” فینال جام جهانی” هست و جدای از اینکه حریف خیلی خیلی قدر هست، میزبان این بازی هم هست و تو داری تو خاک اونا بازی می‌کنی و… و من به‌عنوان مربی این تیم فقط به شاگردان یک چیزی رو میگم، ” با تمام سلول‌های بدنت این و درک کن “، هر اتفاقی افتاد فقط ادامه بدین چون‌که بازی نود دقیق هست و تماااااام. حالا درسته که همه شرایط برابر نیست ولی به این نکته توجه کن که تو هم آنقدررر قوی بودی که خودتو رسوندی به فینال، پس جای امید هست و اگر قواعد و قوانین این بازی را رعایت کنی، هرروز و هرروز اجازه بازی کردن را داری تا جایی که بعد یک مدت فکر می‌کنی که بازی دوستانه هست… واااای از این روز. روزی که بازی فینال و درک نکنی و اونو مثل یک بازی دوستانه در نظر بگیری قطعاً سر شوخی باز میشه وسط زمین و اون روز هست که قوانین رو زیر پات می‌زاری و برای یه مدتی محروم میشی و این محرومیت تو سیلی بازار هست و من زیاااااد و زیااااد از این سیلی‌ها خوردم و حالا اینجا هستم که تو اصلاً نخوری یا اینکه کمتر و آرام تر بخوری دوست من 

من به‌عنوان مربی اصول و قواعد این بازی را بهت یاد می‌دم که خب خودتم میتونی بری یاد بگیری ولی…، ولی اگر فقط این اصول و قواعد را بدونی در خوش‌بینانه‌ترین حالت تو فقط دفاع می‌کنی و دفاع می‌کنی تا نهایت بالاخره یک گل می‌خوری. میدونی چرا این اتفاق افتاد؟ چون در اصل تو بازی‌سازی و حمله و زدن به دل تیم حریف را نمی‌دانی که این اسمش تو این بازار میشه ” استراتژی ” ولی نکته ظریفی که من دیدم تو این بازی این استراتژی منحصربه‌فرد و مختص به یک تیم هست و نمیشه اونو برای همه‌ی تیم‌ها تجویز کرد. اگر هم یک مربی یک استراتژی را برای دو تا تیم مختلف مثل رئال و پرسپولیس تجویز کنه قطعاً نتیجه نمی‌گیرد و اون سابقه و دستاورد دوران مربی گریس هم می‌ره زیر سؤال. پس اینجا به یک‌چیز بالاتر، مهم‌تر و اصلی‌تر از یک استراتژی نیاز داریم که بهش بازی‌سازی یا ” علم حرکت قیمت در سطوح هم‌تراز ” در بازارهای مالی گویند که با مخالفت‌های شدیدی که از طرف دوستان و همکاران و فعالان این حوزه که آقا این بازار علم نیست، همه‌چیز عدم قطعیت هست و اصلاً طبق علم می‌خواست پیش بره که همه بهش دسترسی داشتن تا الآن و … کلی حرفای دیگِ که من هم باهاشون موافقم هم مخالف. چرا؟

مخالفم چون این علم در همه‌ی تایم فریم‌ها از یک دقیقه تا… دارِ جواب می‌ده و روی همه‌ی نمودارهای قیمتی و هیچ‌چیزی بالاتر از این گواه این حقیقت نیست و موافقم چ.ن که یادم نرفته که گفتم این هم مثل یک بازی فوتبال هست و این بازی یازده تا بازیکن داره. من با در اختیار گذاشتن این علم توان بازی‌سازی 10 بازیکن از دروازه‌بان تا نوک حمله را در اختیار تو قرا می‌دهم ولی … ولی اون کسی که توپ گل میزنه تو هستی، آره …خود خودت منظورمِ. اگر بخوام ملموس‌تر بیان کنم تو بازی واقعی فوتبال مثل این میمونه که در موقعیت تک‌به‌تک با دروازه‌بان من پشت توپ باشم یا کریستانو رونالدو! پس علم و دانشی که در اختیارت می‌زارم با رعایت قوانینی که بهت میگم و تمرین‌هایی که باید انجام بدی این دانش تو  با تلفیق تجربیاتی که تو این مدت دو ماهه کسب می‌کنی، به خِرَد تبدیل می‌کند. و خِرَد گنج پنهان در مسیر رسیدن به اهدافمان هست.